Fotowoltaika
a pompy ciepła

Ekologiczne i tanie źródło ogrzewania
Bez produkcji CO2 do atmosfery
Bez skomplikowanej obsługi i niedogodności znanych użytkownikom kotłów na paliwa stałe
Pompy ciepła to nowoczesna alternatywa na ogrzewanie domów!

Co to jest pompa ciepła?

Na rynku istnieje wiele rodzajów pomp ciepła. Jednak zasada ich działania jest niezmienne taka sama, niezależnie od wybranego modelu. Pompa cieplna to maszyna, która wymusza przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temperaturze. Aby pompa cieplna mogła pracować prawidłowo i ogrzewać zamknięte pomieszczenia, konieczne jest zastosowanie wymuszonego przepływu ciepła – wbrew jego naturalnemu kierunkowi. Za ten „nienaturalny” kierunek przepływu odpowiada energia elektryczna dostarczana z zewnątrz, np. instalacji fotowoltaicznej.

Do czego służą pompy ciepła?

Naturalnym przeznaczeniem pomp ciepła jest ogrzewanie pomieszczeń w budynkach. To bardzo dobre rozwiązanie, stosowane w domach ekologicznych i pasywnych. Wykorzystując zieloną energię, pompy ciepła są przyjazne dla środowiska i bezobsługowe. Co więcej, można je montować w niemal każdym budynku, w którym wygospodarujemy potrzebną ilość miejsca. Dla ustawienia pompy ciepła na podłodze potrzebna będzie powierzchnia około 2 m2.

Ogrzewanie pomieszczeń pompą ciepła

Instalacje c.o. służą do ogrzewania budynku. Mogą korzystać z kaloryferów lub instalacji podłogowych. W ich środku płynie ciepła woda, podgrzewana pompą ciepła.

Podgrzewanie CWU pompą ciepła

Ciepła woda użytkowa jest konieczna w każdym domu. Bez niej kąpiel lub zmywanie naczyń nie byłoby możliwe. Pompa ciepła sprawia, że po odkręceniu kranu płynie z niego przyjemnie ciepła woda.

pompy ciepła jastrzębie zdrój