Ładowarki dwukierunkowe
V2H, V2G, V2X

Ładuj samochód i oddawaj z niego prąd. Dwukierunkowe ładowanie to innowacyjne spojrzenie na elektromobilność

Do czego służy
Ładowarka dwukierunkowa?

Jest to urządzenie, które podobnie jak klasyczna ładowarka pozwala naładować akumulator samochodu elektrycznego.
Kiedy jednak zapotrzebowanie na energię w sieci wzrasta, dzięki dwukierunkowej ładowarce można ją odzyskać z samochodu elektrycznego i oddać do sieci energetycznej, ładując np. magazyn energii w domu lub firmie.
Coraz więcej producentów samochodów stosuje w nich technologię wspierającą ładowanie dwukierunkowe. Wykorzystując dedykowane ładowarki, samochód elektryczny staje się swoistym power bankiem na kołach.

Dlaczego
Ładowanie dwukierunkowe jest ważne?

SAMOCHÓD ZAPASOWYM ŹRÓDŁEM ENERGII

Prąd zmagazynowany w bateriach samochodu elektrycznego może zostać wykorzystany do zasilania urządzeń domowych. Wystarczy go przesłać do sieci przez ładowarkę dwukierunkową, która zamieni go z prądu stałego w prąd zmienny

MOŻLIWOŚĆ RÓWNOWAŻENIA DEFICYTÓW

Niespodziewanie większe zapotrzebowanie na prąd w domu i brak możliwość jego uzyskania przez instalację fotowoltaiczną? To nie musi być problemem, jeśli baterie w naszym samochodzie są naładowane i zechcemy przesłać ten prąd do instalacji domowej.

Własna ładowarka dwukierunkowa

Wykorzystaj w pełni możliwości swojego samochodu elektrycznego. Dzięki ładowarkom dwukierunkowym może on się stać Twoim zapasowym źródłem energii elektrycznej na wypadek przerw w dostawie prądu, awarii instalacji fotowoltaicznej lub w innych przypadkach nagłego, większego zapotrzebowania na energię.
Wallbox
Niewielkich rozmiarów ładowarki samochodowe przystosowane do montażu na ścianie – np. garażu
Stacje ładowania
Wolno stojące stacje ładowania samochodów osobowych przeznaczone są do umieszczenia na otwartych przestrzeniach
Ładowarka dwukierunkowa
Ładowarki dwukierunkowe pozwalają nie tylko ładować samochody elektryczne, ale również oddawać prąd z akumulatora samochodowego do sieci