Ładowarki
do samochodów elektrycznych
Co to jest ładowarka do samochodów elektrycznych?
Elektromobilność rozwija się w Polsce w coraz szybszym tempie. To dobra wiadomość zarówno dla użytkowników samochodów elektrycznych, jak i dla całego środowiska. Aby jednak w pełni cieszyć się jazdą samochodem elektrycznym, należy zadbać o możliwość taniego ładowania samochodu w swoim domu lub firmie. Do tego celu potrzebne są odpowiednie ładowarki, które najlepiej jeśli czerpią prąd z instalacji fotowoltaicznej. Pozwala to jeździć samochodem elektrycznym praktycznie za darmo!
Oferujemy 3 rodzaje ładowarek do samochodów elektrycznych?
WALLBOXY
Niewielkich rozmiarów ładowarki samochodowe przystosowane do montażu na ścianie – np. garażu. Zajmują niewiele miejsca, są łatwe w obsłudze i świetnie nadają się do użytku prywatnego. Wallboxy to najpopularniejszy rodzaj ładowarek samochodowych.
STACJE ŁADOWANIA
Wolno stojące stacje ładowania samochodów osobowych przeznaczone są do umieszczenia na otwartych przestrzeniach – parkingach, stacjach benzynowych, itp. Ich konstrukcja uwzględnia użytkowanie w trudnych warunkach atmosferycznych, zapewniając łatwą, intuicyjną obsługę
ŁADOWARKA DWUKIERUNKOWA
Ładowarki dwukierunkowe pozwalają nie tylko ładować samochody elektryczne, ale również oddawać prąd z akumulatora samochodowego do sieci. Samochody stają się wówczas zapasowym źródłem zasilania – power bankiem, mogącym równoważyć większe zapotrzebowanie na energię.

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj ładowarki
Nie wiesz jaki rodzaj ładowarki będzie dla Twojego samochodu najlepszy? A może chcesz wykonać kompleksową instalację, obejmującą fotowoltaikę oraz ładowarkę dla swojego elektryka? W tym również jesteśmy w stanie pomóc!FAQ
Pytania, które mogą
Cię zainteresować
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Energia elektryczna z modułów fotowoltaicznych jako prąd stały (DC) jest zamieniana przez falownik na prąd zmienny (AC) i następnie wprowadzana do wewnętrznej instalacji budynku. Jego nadwyżka wysyłana jest do sieci energetycznej.
Czy panele produkują prąd, również wtedy gdy niebo jest zachmurzone ?
Tak, panele produkują prąd nawet podczas zachmurzonego nieba, jednak z dużo mniejszą wydajnością niż w słoneczny dzień. Dla większego obrazu - w słoneczny miesiąc jakim jest lipiec, nasza instalacja wyprodukuje aż 15% rocznego uzysku energii, natomiast suma produkcji energii w listopadzie, grudniu i styczniu to ledwie 9% rocznego uzysku.
Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?
Wydajność, jak i oczekiwana żywotność paneli słonecznych nieustannie rośnie, a obecnie montowane panele będą w stanie operować nawet 40 lat
Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?
Rozróżniamy dwa główne typy: panele polikrystaliczne i monokrystaliczne. Panele polikrystaliczne wyprodukowane są z krzemu polikrystalicznego. Ogniwa mają barwę niebieską i są kształtu kwadratu lub rzadziej prostokąta. Panele te charakteryzują się wysoką sprawnością, jednakże ustępują pod tym względem miejsca panelom monokrystalicznym. Panele monokrystaliczne wyprodukowane z monokryształu krzemu są zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Pojedyncze ogniwa mają zaokrąglone rogi. Panele monokrystaliczne cechuje najwyższa obecnie dostępna sprawność. Moduł monokrystaliczny w przeliczeniu na wat zainstalowanej mocy jest droższy od modułu polikrystalicznego średnio o 8-15%.
Czy mój dach musi być zorientowany na południe?
Panele zamontowane na dachu skierowanym na południe osiągają największą wydajność. Nie jest jednak problemem dach zorientowany na linii wschód-zachód, gdyż panele można umieścić na obu jego stronach, osiągając zbliżoną wydajność.