Fotowoltaika
Darmowa energia elektryczna

Niezależność od dostawców prądu. Ekologiczny styl życia i korzystanie z naturalnych zasobów odnawialnych
To właśnie fotowoltaika!

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika polega na zamianie promieni słonecznych w energię elektryczną. Procesy te nie mogłyby się odbywać, gdyby nie panele fotowoltaiczne. Montowane są zarówno na połaciach dachu, tarasach, jak i w ogrodach, na specjalnie przygotowanych konstrukcjach stalowych. Aby uzyskać najlepszą sprawność i największą wydajność instalacji fotowoltaicznej, konieczne jest ustawienie ich pod odpowiednim kątem i w odpowiednią stronę świata. Panele fotowoltaiczne składają się na instalację PV, która może zostać przyłączona do domowej instalacji elektrycznej.

Fotowoltaika i jej zalety

BEZPŁATNY PRĄD

Masz dosyć wysokich rachunków za energię elektryczną? A może denerwują Cię powtarzające się awarie i przerwy w dostawie prądu? Wykorzystaj darmową energię słońca i zamień ją w energię elektryczną. Instalacja PV połączona z domową siecią elektryczną, dostarczy prąd do wszystkich gniazdek, zasilając każde urządzenie w Twoim domu.

NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE

Instalacja fotowoltaiczna to jednorazowy wydatek, który będzie procentować przez wiele kolejnych lat. Efektywność paneli fotowoltaicznych szacuje się na ćwierć wieku! Przez ten czas nie wymagają one żadnej obsługi. Będą Ci służyć nieprzerwanie, zamieniając promienie słońca w prąd, który wykorzystasz do wszystkich potrzebnych celów.

BEZPŁATNY PRĄD

Panele fotowoltaiczne przyczyniają się do ochrony środowiska. W Polsce w dalszym ciągu prąd jest produkowany w elektrowniach zasilanych paliwami stałymi. Możesz mieć swój udział w ochronie środowiska, decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu lub firmie. Zapewnia ona niezależność w zaopatrzeniu w energię elektryczną.

Fotowoltaika
dla domu
Kiedy panele fotowoltaiczne produkują w ciągu dnia energię elektryczną, jest ona wykorzystywana na potrzeby domu.
Fotowoltaika
dla firmy
Instalacje fotowoltaiczne dla firm to sprawdzone i niezawodne rozwiązania PV. Co zyskasz dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej w firmie?
Fotowoltaika
Zintegrowana z budynkiem BIPV
Fasady BIPV to innowacyjne rozwiązanie, polegające na instalacji paneli PV na ścianie budynku. Zyskuje ona estetyczny, nowoczesny wygląd, jednocześnie produkując dla Ciebie prąd.

FAQ

Pytania, które mogą
Cię zainteresować

Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia elektryczna z modułów fotowoltaicznych jako prąd stały (DC) jest zamieniana przez falownik na prąd zmienny (AC) i następnie wprowadzana do wewnętrznej instalacji budynku. Jego nadwyżka wysyłana jest do sieci energetycznej.

Czy panele produkują prąd, również wtedy gdy niebo jest zachmurzone ?

Tak, panele produkują prąd nawet podczas zachmurzonego nieba, jednak z dużo mniejszą wydajnością niż w słoneczny dzień. Dla większego obrazu - w słoneczny miesiąc jakim jest lipiec, nasza instalacja wyprodukuje aż 15% rocznego uzysku energii, natomiast suma produkcji energii w listopadzie, grudniu i styczniu to ledwie 9% rocznego uzysku.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Wydajność, jak i oczekiwana żywotność paneli słonecznych nieustannie rośnie, a obecnie montowane panele będą w stanie operować nawet 40 lat

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Rozróżniamy dwa główne typy: panele polikrystaliczne i monokrystaliczne. Panele polikrystaliczne wyprodukowane są z krzemu polikrystalicznego. Ogniwa mają barwę niebieską i są kształtu kwadratu lub rzadziej prostokąta. Panele te charakteryzują się wysoką sprawnością, jednakże ustępują pod tym względem miejsca panelom monokrystalicznym. Panele monokrystaliczne wyprodukowane z monokryształu krzemu są zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Pojedyncze ogniwa mają zaokrąglone rogi. Panele monokrystaliczne cechuje najwyższa obecnie dostępna sprawność. Moduł monokrystaliczny w przeliczeniu na wat zainstalowanej mocy jest droższy od modułu polikrystalicznego średnio o 8-15%.

Czy mój dach musi być zorientowany na południe?

Panele zamontowane na dachu skierowanym na południe osiągają największą wydajność. Nie jest jednak problemem dach zorientowany na linii wschód-zachód, gdyż panele można umieścić na obu jego stronach, osiągając zbliżoną wydajność.