Fotowoltaika zintegrowana
z budynkiem BPIV

Fotowoltaika
zintegrowana
z budynkiem BPIV

Zamień elewację swojego budynku na instalację fotowoltaiczną

Pomnażaj swoje zyski, wykorzystując naturalne warunki do produkowania energii elektrycznej Fasady BIPV to innowacyjne rozwiązanie, polegające na instalacji paneli PV na ścianie budynku. Zyskuje ona estetyczny, nowoczesny wygląd, jednocześnie produkując dla Ciebie prąd.

NOWE SPOJRZENIE NA ENEGIĘ SŁONECZNĄ

Obecnie rynek paneli słonecznych nadal koncentruje się głównie na dachach płaskich i spadzistych. Duża część powłoki zewnętrznej, w szczególności dobrze zorientowane elewacje, pozostają niewykorzystane. Dziś PIXASOLAR zapewnia, że ​​wszystkie dobrze zorientowane dachy i fasady mogą generować energię w sposób wydajny i estetyczny. W ten sposób przyczyniamy się globalnie do lepszego, czystszego świata.

Z SZACUNKIEM DO ARCHITEKTURY

PIXASOLAR jest idealny dla tych, którzy szukają sposobu na zintegrowanie paneli słonecznych z projektem bez uszczerbku dla estetyki lub architektury. Asortyment PIXASOLAR jest szeroki. Możesz wybierać spośród różnych kolorów lub faktur, takich jak kamień naturalny, drewno, marmur itp. Chcesz czegoś wyjątkowego? Następnie masz możliwość zlecić opracowanie paneli całkowicie zgodnie z Twoim projektem.

KOSZT I CZAS ZWROTU

Wbrew pozorom panele słoneczne PIXASOLAR nie są drogie. Przy obliczaniu dachu lub elewacji z osobną instalacją solarną jest to bardziej kosztowne. W końcu PIXASOLAR łączy funkcję panelu słonecznego z okładziną elewacyjną.

Jak efektywnie korzystać
z instalacji fotowoltaicznej?

Największe korzyści z użytkowania instalacji PV można uzyskać wtedy, kiedy wyprodukowany przez nią prąd zużywamy na bieżąco. To rozwiązanie pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na prąd z sieci – za który płacimy wg taryfy dostawcy.

Unikamy również sytuacji, w której nadwyżka prądu trafia do sieci, w zamian za co otrzymujemy rabat.
Należy bowiem pamiętać że za 100% oddanej do sieci energii, możemy od zakładu energetycznego pobrać 80%. Oznacza to, że kluczem do pełnego sukcesu jest wybór instalacji PV o prawidłowo dobranej mocy – nie za małej i nie za dużej w stosunku do obecnych i planowanych potrzeb.

Fasady BIPV znakomicie sprawdzają się w tej roli. Mają dużą wydajność, a jednocześnie są ciekawym elementem architektury budynku.

Jak stworzyć
elewację BIPV?

Fotowoltaika dla domu
Kiedy panele fotowoltaiczne produkują w ciągu dnia energię elektryczną, jest ona wykorzystywana na potrzeby domu.
Fotowoltaika dla firmy
Instalacje fotowoltaiczne dla firm to sprawdzone i niezawodne rozwiązania PV. Co zyskasz dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej w firmie?
Fotowoltaika BIPV
Fasady BIPV to innowacyjne rozwiązanie, polegające na instalacji paneli PV na ścianie budynku. Zyskuje ona estetyczny, nowoczesny wygląd, jednocześnie produkując dla Ciebie prąd.

Solid Sun Fire Protect

Solid Sun wprowadza w standardzie zabezpieczenia przeciwpożarowe do montowanych instalacji fotowoltaicznych.

System Solid Sun Fire Protect składa się z taśm samogaszących wykorzystujących mikrokapsułki wypełnione środkiem gaśniczym, który uwalniane są pod wpływem wysokiej temperatury (od 120oC).

Dzięki właściwościom aktywowanego gazu, cały tlen z ogniska pożaru zostaje wyparty, a pierwszy płomień ognia stłumiony. Uwolniony środek gaśniczy jednocześnie zapobiega ponownemu zapłonowi.

Dodatkowym zabezpieczeniem oferowanym przez naszą firmę jest specjalna osłona na złącze MC4 także wyposażona w mikrokapsułki z środkiem gaśniczym.

Całość ma zapewnić bezpieczeństwo i prewencyjne działanie zabezpieczające przed możliwością powstania pożaru.

SolidSun Fire Protect możliwy jest także do istniejących instalacji fotowoltaicznych.

FAQ

Pytania, które mogą
Cię zainteresować

Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia elektryczna z modułów fotowoltaicznych jako prąd stały (DC) jest zamieniana przez falownik na prąd zmienny (AC) i następnie wprowadzana do wewnętrznej instalacji budynku. Jego nadwyżka wysyłana jest do sieci energetycznej.

Czy panele produkują prąd, również wtedy gdy niebo jest zachmurzone ?

Tak, panele produkują prąd nawet podczas zachmurzonego nieba, jednak z dużo mniejszą wydajnością niż w słoneczny dzień. Dla większego obrazu - w słoneczny miesiąc jakim jest lipiec, nasza instalacja wyprodukuje aż 15% rocznego uzysku energii, natomiast suma produkcji energii w listopadzie, grudniu i styczniu to ledwie 9% rocznego uzysku.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Wydajność, jak i oczekiwana żywotność paneli słonecznych nieustannie rośnie, a obecnie montowane panele będą w stanie operować nawet 40 lat

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Rozróżniamy dwa główne typy: panele polikrystaliczne i monokrystaliczne. Panele polikrystaliczne wyprodukowane są z krzemu polikrystalicznego. Ogniwa mają barwę niebieską i są kształtu kwadratu lub rzadziej prostokąta. Panele te charakteryzują się wysoką sprawnością, jednakże ustępują pod tym względem miejsca panelom monokrystalicznym. Panele monokrystaliczne wyprodukowane z monokryształu krzemu są zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Pojedyncze ogniwa mają zaokrąglone rogi. Panele monokrystaliczne cechuje najwyższa obecnie dostępna sprawność. Moduł monokrystaliczny w przeliczeniu na wat zainstalowanej mocy jest droższy od modułu polikrystalicznego średnio o 8-15%.

Czy mój dach musi być zorientowany na południe?

Panele zamontowane na dachu skierowanym na południe osiągają największą wydajność. Nie jest jednak problemem dach zorientowany na linii wschód-zachód, gdyż panele można umieścić na obu jego stronach, osiągając zbliżoną wydajność.