Fotowoltaika dla firm
Fotowoltaika
dla firm

Każda firma potrzebuje
energii do działania

Instalacje fotowoltaiczne dla firm to sprawdzone i niezawodne rozwiązania PV Co zyskasz dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej w firmie? Przede wszystkim pewność niezachwianych dostaw energii, a także stałą, niską cenę jej produkcji, która w przyszłości na pewno Cię nie zaskoczy. Uzyskiwana z paneli fotowoltaicznych energia może być wykorzystywana do zasilania budynku, jak również można ją przeznaczyć do ładowania firmowych samochodów elektrycznych. Ich posiadanie samo w sobie jest świetną reklamą dla Twojej firmy, pokazującą że działasz odpowiedzialnie i w zgodzie z naturą.

Instalacje fotowoltaiczne z dotacją

Obawiasz się wysokich kosztów stworzenia instalacji fotowoltaicznej dla swojego budynku? Mamy dobrą wiadomość. Klienci mają możliwość skorzystania z rządowych dopłat do budowy fotowoltaiki w swoich domach i firmach. Jednym z takich programów jest Mój Prąd, który pozwala uzyskać do 5000 złotych dofinansowania do instalacji PV. Inna, równie atrakcyjna propozycja to ulga podatkowa. Pozwala ona odliczyć do 53 000 złotych od podstawy opodatkowania.

DOFINANSOWANIE NA FOTOWOLTAIKĘ

Rządowy program Mój Prąd to dofinansowanie do budowy przydomowej elektrowni słonecznej, w wysokości 5000 złotych! Ogólny budżet tego programu to aż 1 miliard PLN, co pozwala dofinansować budowę aż 200 000 przydomowych elektrowni PV.

ULGA PODATKOWA NA FOTOWOLTAIKĘ

W ciągu 6 lat od momentu założenia instalacji fotowoltaicznej, inwestor ma możliwość pomniejszyć kwotę opodatkowania aż o 53 000 złotych. Pozwala to uzyskać zwrot podatku w wysokości do kilku tysięcy złotych, które zasilą domowy budżet.

Fotowoltaika dla domu
Kiedy panele fotowoltaiczne produkują w ciągu dnia energię elektryczną, jest ona wykorzystywana na potrzeby domu.
Fotowoltaika dla firmy
Instalacje fotowoltaiczne dla firm to sprawdzone i niezawodne rozwiązania PV. Co zyskasz dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej w firmie?
Fotowoltaika BIPV
Fasady BIPV to innowacyjne rozwiązanie, polegające na instalacji paneli PV na ścianie budynku. Zyskuje ona estetyczny, nowoczesny wygląd, jednocześnie produkując dla Ciebie prąd.

Solid Sun Fire Protect

Solid Sun wprowadza w standardzie zabezpieczenia przeciwpożarowe do montowanych instalacji fotowoltaicznych.

System Solid Sun Fire Protect składa się z taśm samogaszących wykorzystujących mikrokapsułki wypełnione środkiem gaśniczym, który uwalniane są pod wpływem wysokiej temperatury (od 120oC).

Dzięki właściwościom aktywowanego gazu, cały tlen z ogniska pożaru zostaje wyparty, a pierwszy płomień ognia stłumiony. Uwolniony środek gaśniczy jednocześnie zapobiega ponownemu zapłonowi.

Dodatkowym zabezpieczeniem oferowanym przez naszą firmę jest specjalna osłona na złącze MC4 także wyposażona w mikrokapsułki z środkiem gaśniczym.

Całość ma zapewnić bezpieczeństwo i prewencyjne działanie zabezpieczające przed możliwością powstania pożaru.

SolidSun Fire Protect możliwy jest także do istniejących instalacji fotowoltaicznych.

FAQ

Pytania, które mogą
Cię zainteresować

Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia elektryczna z modułów fotowoltaicznych jako prąd stały (DC) jest zamieniana przez falownik na prąd zmienny (AC) i następnie wprowadzana do wewnętrznej instalacji budynku. Jego nadwyżka wysyłana jest do sieci energetycznej.

Czy panele produkują prąd, również wtedy gdy niebo jest zachmurzone ?

Tak, panele produkują prąd nawet podczas zachmurzonego nieba, jednak z dużo mniejszą wydajnością niż w słoneczny dzień. Dla większego obrazu - w słoneczny miesiąc jakim jest lipiec, nasza instalacja wyprodukuje aż 15% rocznego uzysku energii, natomiast suma produkcji energii w listopadzie, grudniu i styczniu to ledwie 9% rocznego uzysku.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Wydajność, jak i oczekiwana żywotność paneli słonecznych nieustannie rośnie, a obecnie montowane panele będą w stanie operować nawet 40 lat

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Rozróżniamy dwa główne typy: panele polikrystaliczne i monokrystaliczne. Panele polikrystaliczne wyprodukowane są z krzemu polikrystalicznego. Ogniwa mają barwę niebieską i są kształtu kwadratu lub rzadziej prostokąta. Panele te charakteryzują się wysoką sprawnością, jednakże ustępują pod tym względem miejsca panelom monokrystalicznym. Panele monokrystaliczne wyprodukowane z monokryształu krzemu są zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Pojedyncze ogniwa mają zaokrąglone rogi. Panele monokrystaliczne cechuje najwyższa obecnie dostępna sprawność. Moduł monokrystaliczny w przeliczeniu na wat zainstalowanej mocy jest droższy od modułu polikrystalicznego średnio o 8-15%.

Czy mój dach musi być zorientowany na południe?

Panele zamontowane na dachu skierowanym na południe osiągają największą wydajność. Nie jest jednak problemem dach zorientowany na linii wschód-zachód, gdyż panele można umieścić na obu jego stronach, osiągając zbliżoną wydajność.