Carporty
nowoczesne wiaty samochodowe z panelami PV

Parkuj bezpiecznie swój samochód, uzyskując darmowy prąd z paneli

Co to jest carport?

Carport to określenie specjalnej wiaty, dedykowanej dla jednego lub dwóch samochodów. Konstrukcja carportu wykonana jest z trwałych i bardzo wytrzymałych na korozję materiałów. Nie wymagają one konserwacji, dzięki czemu wiata jest bezobsługowa i wygodna w użyciu. Zamiast tradycyjnego dachu drewnianego pokrytego dachówką lub gontem, pokryciem carportu są panele fotowoltaiczne instalowane do specjalnej konstrukcji. Ich duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne zapewnia samochodom dużą ochronę, pozwalając jednocześnie na produkcję prądu. Podpory carportu są na stałe zabetonowane w gruncie, dzięki czemu nawet największe podmuchy wiatru nie zagrażają stabilności konstrukcji.

Carport dla Ciebie

Cena Carportu: 12 900 zł BRUTTO

Ocena:
5/5

Jakie zalety daje carport?

WIATA DLA 1 LUB 2 SAMOCHODÓW

Indywidualnie projektowana konstrukcja carportu może pomieścić jeden lub dwa pojazdy

BUDOWA BEZ POZWOLENIA

Aby zbudować carport z panelami PV nie trzeba uzyskiwać żadnego pozwolenia na budowę

DARMOWA ENERGIA

Optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni pod panele fotowoltaiczne do produkcji energii

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

Nowoczesny wygląd carportów PV harmonijnie komponuje się z każdym rodzajem architektury – współczesnej oraz klasycznej.

Warning: Undefined array key "bg_img" in /usr/home/solidsun/domains/solidsun.pl/public_html/wp-content/plugins/r-energy-elementor-addons/widgets/r-energy-product-info-parallax-section.php on line 92 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/solidsun/domains/solidsun.pl/public_html/wp-content/plugins/r-energy-elementor-addons/widgets/r-energy-product-info-parallax-section.php on line 92 Warning: Undefined array key "bg_img" in /usr/home/solidsun/domains/solidsun.pl/public_html/wp-content/plugins/r-energy-elementor-addons/widgets/r-energy-product-info-parallax-section.php on line 93 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/solidsun/domains/solidsun.pl/public_html/wp-content/plugins/r-energy-elementor-addons/widgets/r-energy-product-info-parallax-section.php on line 93

Carporty dla Ciebie

Zajmujemy się projektowaniem oraz kompleksową realizacją carportów. Nasze konstrukcje są przystosowane do indywidualnych warunków terenowych i klimatycznych. Pracujemy na najwyższej jakości materiałach, gwarantujących trwałość i estetyczny wygląd konstrukcji przez wiele następnych lat. Nasze carporty łączą w sobie funkcje użytkowe i estetyczne, zapewniając bezpieczne i zadaszone miejsca postojowe z dachem z paneli fotowoltaicznych.

FAQ

Pytania, które mogą
Cię zainteresować

Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia elektryczna z modułów fotowoltaicznych jako prąd stały (DC) jest zamieniana przez falownik na prąd zmienny (AC) i następnie wprowadzana do wewnętrznej instalacji budynku. Jego nadwyżka wysyłana jest do sieci energetycznej.

Czy panele produkują prąd, również wtedy gdy niebo jest zachmurzone ?

Tak, panele produkują prąd nawet podczas zachmurzonego nieba, jednak z dużo mniejszą wydajnością niż w słoneczny dzień. Dla większego obrazu - w słoneczny miesiąc jakim jest lipiec, nasza instalacja wyprodukuje aż 15% rocznego uzysku energii, natomiast suma produkcji energii w listopadzie, grudniu i styczniu to ledwie 9% rocznego uzysku.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Wydajność, jak i oczekiwana żywotność paneli słonecznych nieustannie rośnie, a obecnie montowane panele będą w stanie operować nawet 40 lat

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Rozróżniamy dwa główne typy: panele polikrystaliczne i monokrystaliczne. Panele polikrystaliczne wyprodukowane są z krzemu polikrystalicznego. Ogniwa mają barwę niebieską i są kształtu kwadratu lub rzadziej prostokąta. Panele te charakteryzują się wysoką sprawnością, jednakże ustępują pod tym względem miejsca panelom monokrystalicznym. Panele monokrystaliczne wyprodukowane z monokryształu krzemu są zazwyczaj barwy ciemnoniebieskiej lub czarnej. Pojedyncze ogniwa mają zaokrąglone rogi. Panele monokrystaliczne cechuje najwyższa obecnie dostępna sprawność. Moduł monokrystaliczny w przeliczeniu na wat zainstalowanej mocy jest droższy od modułu polikrystalicznego średnio o 8-15%.

Czy mój dach musi być zorientowany na południe?

Panele zamontowane na dachu skierowanym na południe osiągają największą wydajność. Nie jest jednak problemem dach zorientowany na linii wschód-zachód, gdyż panele można umieścić na obu jego stronach, osiągając zbliżoną wydajność.